The Sweet Taste Of Pain 3.díl

19. října 2014 v 13:49 | LinDee |  The Sweet Taste Of Pain


Pohled Eleny:
Ten pohled přímo bolel, bodal mě do srdce. Pan Damon protančil s Kathrin celý večer. Jeho úsměv nezmizel z tváře. Viděla jsem jak ji pomalu a čím dál více propadá. Držel si ji pevně u sebe, pohladil jí po boku, šeptal jí do ucha... To já chtěla být na jejím místě.
"Bolestné že?" Poskočila jsem a otočila se na příchozího. Byl to ten, který mi naháněl trochu strach. "Vylekal jste mě pane Nicklausi." "Tak to se hluboce omlouvám slečno, ale nemohl jsem si nevšimnout, jakým směrem se ubírají vaše myšlenky." Jistě, byla jsem jako otevřená kniha. "Och já... jen polemizuji nad možnostmi." Usmál se a posadil se vedle mne. "Vidím, že jste velice bystrá žena Eleno. Jste ale také důvěryhodná?" Proč pak by se ptal na takovouto otázku? "Jistě. Pokud myslíte, jestli dokážu udržet tajemství tak ano. Proč by jste na mne měl ale takovou otázku pane?" Trochu mě znervoznoval, brnělo mi z něho celé tělo.
Zakoukal se mi do očí, jeho zorničky se rozšířili a znovu stáhli, byla jsem chycena v jeho pohledu. "Bojíte se mne?"
"Ne. Pouze mne znervoznujete. Vyzařuje z vás veliká síla, která je po pravdě poněkud zastrašující." Usmál se trochu samolibě, ale já nemohla uhnout pohledem. "Co by jste dělala, kdybych vám prozradil, že jsem upír?" Můj tep se zrychlil.
"Já... zjevně bych chtěla vědět víc o vašem druhu. Bála bych se, ale nikomu bych o tom neřekla, pokud je to to o co vám jde." Kývnul a dal mi pramen vlasů za ucho. "Dobře, tím pádem jste ta správná možnost. Když ti slíbím, že ti neublížím, půjdeš se mnou někam, kde si o tomhle všem promluvíme?" Proč?
"Jak mohu vědět, že vaše slovo něco znamená? Omlouvám se, nechci být nezdvořilá, ale neznám vás." Zasmál se a kývnul. "Jste velice bystrá žena Eleno. Tudíž myslím že poznáte kdy muž lže, aby dostal to co chce a kdy mluví pravdu. Jdeme tedy?" Jeho vytrvalý pohled mě pustil a žilami se mi rozlil strach. Kývla jsem a vedla jsem ho do knihovny.
"Proč by jste chtěl abych o vás něco věděla?" To se zdálo jako hlavní otázka, na kterou jsem potřebovala odpovědi. Přešel celou místnost a uvelebil se do koženého křesla. "Potřebuji tu spojence. Někoho, kdo mě bude krýt, aby se to nikdo nedozvěděl. Vy mi připadáte inteligentní, okouzlující a zároveň věrohodná. To znamená, že jste moje první a jediná možnost." Otáčel si perem v ruce a nepřestával se usmívat. Jeho usměv se zdál skoro až hrůzu nahánějící, ale snažila jsem se nevyšilovat.
"Mohu to pro vás udělat v jednom případě..." "A to by mělo být co? Slečno?" Nadechla jsem se a zakroutila jsem hlavou. "Vlastně mám pár podmínek." Pokynul rukou, ať pokračuji, tak jsem to udělala. "Nikoho nezabijete, žádného člověka. Za druhé, chci o vašem druhu vědět vše co mi můžete říct, nevím jestli máte nějaké kodexy či co. Za třetí, bych chtěla vědět co bylo to v sále? Jen jste se na mě podíval a já měla chuť vám říct veškerá má tajemství." Bylo tak divné. Vzala jsem do ruky svou oblíbenou knihu rychle jsem jí prolistovala.
"V těchto knihách se píše o stvoření noci. Má tesáky, pije krev, zabíjí kdykoliv může, neplní své sliby, je krutý a zlý.... Jste to vy?" Zasmál se když odložil pero s kterým sistále hrál. "Ve své podstatě ano Eleno. Máme tesáky, pijeme krev, zabíjíme kdy chceme, občas jsme celkem krutí a jistě i zlí, ale né všichni z nás. Například můj bratr Elijah. Snaží se mě zachránit, chce aby ze mě byl lepší upír. Nikdy se nepoučí." Zakroutil hlavou a v tu ránu stál přede mnou. Těsně přede mnou. Jak je to možné?
Moje srdce se plnilo strachem, a kolena se mi podlamovala. "A já myslel, že se nebojíš..." "Nebojím! Vyšiluji! Vždy jsem si myslela, že někdo jako vy existuje, jen jsem si nemyslela, že s vámi budu v jedné místnosti polemizovat o vašem krytí, toť vše." Jeho usměv se rozšířil. "Líbíte se mi ještě víc. Takže začneme u ovlivňení, to co jsem na vás použil v přeplněném sále lidí. Když vás ovlivním, můžu po vás chtít cokoliv a vy to uděláte. Klidně i sebevražda, nebo zapomění. Před tím vás může zachránit pouze sporýš, neboli železník, který vy nemáte. Ta rostlina nám také ubližuje, pálí nám kůži. Ale než s něčím začneme..."
Znovu se mi zahleděl do očí. "Cokoliv vám o našem druhu řeknu, zůstane jen mezi námi a popřípadě mojím bratrem. Nebudete schopná o tom s někým mluvit, dokud vám to nepovolím. " Kývla jsem a byla jsem ráda že to udělal. Alespon jsem si mohla být jista sama sebou. "Kdo o vás ví, a kolik vás je tady?"
"Vím o dvou, jen já a můj bratr. Ví o nás jen bratři Salvatorovi. Jak už vám prozradil Ellijah, známe je již desítky let." Kývla jsem, tvrdě jsem polkla a chtělo se mi brečet. "Mohl by jste mě ovlivnit abych neměla strach prosím? Myslím, že brzy omdlím." Zalapala jsem po dechu a jak jsem myslela, tak se i stalo.

Nicklaus:
Spadla mi do náruče. Vydržela mnohem víc, než jsem si myslel. Položil jsem jí na pohovku a čekal než se probudí. Možná by pomohlo trochu vzduchu. Otevřel jsem tedy okno a s úsměvem jsem jí sledoval. Nevím, řím mě tolik zaujala, ae věděl jsem, že ji musím všechno říct. Že ji jednou budu potřebovat.


Dodatek: Snad se vám to líbí. :) Jo a přibili dva díli Tolerance a You or Us :) Tk komentujte prosím. Díky LinDee :*
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byl jsem tady

KLIK :) 100% (1413)

Komentáře

1 mona mona | 19. října 2014 v 15:03 | Reagovat

Takže niklaus vytáhl všechno o vampirech :-D El byla hodně statečná :-)

2 Kamun Kamun | 19. října 2014 v 15:41 | Reagovat

Prosím, přidej další díl, nebo Blood on my hands. :-)  :-)

3 Isabell Isabell | 19. října 2014 v 18:33 | Reagovat

Je to užasný těším se na další díl.

4 Janča Janča | 19. října 2014 v 20:12 | Reagovat

Obě kapitolky byly úžasné! Katherine mě opravdu naštvala, jak si Damona přivlastnila, ale teď mě spíš zaujal Niklaus... Co tím vším sleduje? Jak chce využít Elenu? A snad ji nebude nějak lákat pryč od Damona, sice by to bylo zajímavé, ale chudák Damon by z toho byl určitě mimo... :-D Pokud by ho ovše,m Katherine nezabavila... :-|

5 Erin Erin | 20. října 2014 v 8:01 | Reagovat

skvělé ;-)

6 vida vida | 20. října 2014 v 8:39 | Reagovat

taky bych ráda věděla, co tím NIKLAUS zamýšlí...skvělý díl a ž samozřejmě na Katherine :D :D

7 Mishel Mishel | 20. října 2014 v 17:24 | Reagovat

Dokonaly :)

8 Enda Enda | Web | 23. října 2014 v 14:44 | Reagovat

:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama