The Sweet Taste Of Pain 1.díl

15. října 2014 v 18:21 | LinDee |  The Sweet Taste Of Pain


Elena:
Dnes se to má stát. Dnes má být ten den, kdy se budu chovat patřičně, jako zralá dáma. Můj korzet je tak upnutý, div lapám po dechu. Šaty jsou nové, čisté, až moc nabírané. Můj účes je tak pevný, jakoby mi trhal vlasy a služebná mi podává jednu lahvičku parfému za druhou. Nevím jestli se snaží, abych vypadala dobře nebo naopak zle. Připadám si jako kašpar. Nemusím ještě k tomu vonět jako bych prošla parfumérií.
Vsadím se, že sestra bude vypadat dokonale. Bude mít nádherné šaty, které ukáží její skvělé tělo. Učes jí bude rámovat obličej, na krku se jí bude houpat předražený špark od otce. Bude dechberoucí, zato já budu jen ucházející. Vím, že je to její den, ale nemusí se snažit, abych vypadala odpudivě. Ona je ta starší sestra. Jsou to její námluvy, nikdo z pánů se na mne ani nepodívá. Všichni tu jsou jen kvůli království a ruky Kathariny.
Nejde jim o její srdce, pouze o ruku, vlastně jen o jeden prsteníček, na který dají nějaký briliant, aby dokázali, že patří jim. Och, jsem ráda, že dnešek není o mě. Naštěstí, mám ještě rok. Třeba se zamiluji, třeba najdu toho pravého. Nebudu pak muset mít tento hloupý bál, toto zbytečné setkání. Všichni ví, že sestra má zálusk v bratrech Salvatorech. Jsou pohlední a navíc neskutečně bohatí. Sestra o nich ví, snad uplně vše. Nechala si dokonce posílat zprávy o tom, že oba dva přijedou. Mám Katharinu ráda, z celého srdce. Ale musím uznat, že je mstivá, lehkovážná, občas promiskuitní a sobecká.
Nic méně, je zralá na vdávání. Muži po celém světě na ní mají zálusk. Je krásná, mocná a naše panství je bohaté. Kdo by ji nechtěl? "Slečno, ještě trochu pudru, jste bledá!" Ne, vypadám jako bych zabořila obličej do mouky.
"Dost Greto! Okamžitě dej pryč pudřenku, uvolni mi korzet a rozpust to hnízdo co jsi mi uděla na hlavě." Byla jsem rozčílená. Nemám ráda když ze mě dělají kašpara. "Omlouvám se Slečno, ale toto jsou Katherininé požadavky. Nemohu... nemohu na vás navléct jiné šaty. Pokud bych to udělala, mohla bych být vyhozena. A moje děti potřebují šatstvo a potravu." Och, dobře. Nemohu ji nechat aby ji otec vyhodil. "Dobrá Greto. Odpřísáhnu, že jsi udělala to co po tobě chtěli. Nikdo nebude pochybovat o tom, že jsem se vzepřela pravidlům. Dělám to pořád. Otec bude naštvaný na mě, né na tebe. A teď běž, musím se připravit na veče."
Poklonila se mi, usmála se a rychle mi uvolnila šaty.Už mám jen hodinu. Hodinu na to, udělat ze sebe stvořené, hodné dívky. Umyla jsem si obličej, vzala své oblíbené šaty a na krk jsem si vzala můj oblíbený náhrdelník. Dala mi ho maminka k mým šestnáctým narozeninám. Nosila ho pořád, nikdy ho nesundavala. Říkala, že ho dostala od maminky také v šestnácti. Do teď se na něj vždy zasněně dívá, když ho mám na sobě.
Vypadala jsem dobře, nebyla jsem okouzlující či ohromující, ale byla jsem svá. Zaslechla jsem bouchání na dveře. "Vstupte." Dveře se otevřeli a v nich stála moje matka. "Ach Eleanor. Vypadáš... báječně. Už se nemůžu dočkat, až tohle bude tvůj den. Mám pro tebe malý dárek."
"Dárek? Matko, narozeniny má Katharína né já." Věděla jsem, že pokud by toto sestra slyšela, rozhněvala by se. Popravdě by zuřila. "Není to nic velkého. Pojď ke mě. Nastav ruku a zavři oči." Poslechla jsem jí až mi do dlaně vklouznul malý předmět. "Otevři." Usměv se mi rozšířil po celé tváři. Dva velé čokoládové bonbony teď leželi v mé ruce. Byla to taková naše věc. Maminka dostávala tyto bonbony od strýce Henryho každý měsíc. Byla jsem jediná s kterou se dělila. Byly hrozně moc sladké a chutné. Rozplývaly se na jazyku.
"Oh děkuju maminko. Na, podělím se." Podala jsem jí jeden a obě jsme se do toho daly. "Hmmm. Miluju tyhle bonbony. Je to pohlazení na mé jazykové buňky. Strýc Henry má velice dobré oko na sladkosti. Pamatuješ jak ti koupil ten narozeninový dort v dvanáctým narozeninám? Byl lahodný že?" Oh, jak bych mohla zapomenout. Byly to mé nejlepší narozeniny. "Ano, a na vrchu byla ta veliká mořská panna z marcopánového těsta. Pamatuju si, jak jsme se o ní s Katharínou hádali, kdo jí sní."
"Pak jí snědla sama a nenechala ti ani kus." Zasmály jsme se. "Ano a strýček mi poslal další protože nechtěl abych o to přišla. Ví jak moc miluju sladké."
"Pojď už radši. Všichni už tu jsou. Nenechme na sebe čekat, jako tvoje sestra. My dvě nemusíme mít antré." Vzala mě za ruku a vyšly jsme na schody. Páni. Dole bylo tolik lidí. Tolik mužů, tolik blištivých věcí, tolik dam v krásných šatech. Páni. "Červenáš se Eleanor. Všichni se na tebe dívají." Opravdu ano. Byla jsem na chváli středem pozornosti. Nevím jestli mi to bylo příjemné, možná že trochu ano. Tohle se mi nikdy nestalo. "Dýchej holčičko. Už jen pár schodů." Kývla jsem, držela jsem úsměv na rtech a snažila se pokládat jednu nohu před druhou. Bylo by velice trapné, kdybych zakopla.
Bylo to tu opravdu krásné. Normálně prázdný sál vypadal tak pustě, ale dnes? Svíčky plápolaly, lustr se lesknul, hudba hrála. Bylo tu tak plno. "Je to tu dnes tak nádherné. Otec to pro Katharinu chce mít doopravdy jedinečné."
"To jistě ano. Ty to budeš mít stejně krásné zlatíčko. Běž se seznámit, já si půjdu promluvit s hraběnkou z Halreya." Pokývla jsem a rozhlídla se všude kolem sebe. "Dobrý den slečno. Jmenuji se Elijah Mikaelson." Poklonil se prede mnou. Vypadal mile, jeho úsměv se zdál orpavdoví. Udělala jsem tedy malé pokrle. "Eleanora Piercová. Ale přátelé mi říkají Eleno." Políbil mi ruku a jeho usměv se ještě zvětšil. "Vy jste sestra slečny Katheryn? Jste opravdu skvostná žena slečno Eleno, vaše sestra bude určitě stejně nádherná." Och tak milý a pozorný. Sestře se jistě bude líbit. "Vlastně ne pane Elijaho. Ona je mnohem krásnější. Všechny květiny v zahradě oproti ní vypadají jako pouhý plevel."
"O tom výrazně pochybuji Slečno. Omlouvám se, že se přidávám do vaší konverzace, to ode mne bylo velice negalantní." Otočila jsem se za tím hlubokým, hřejivým hlasem. Byl krásný. Krásný jako opravdu dokonale nádherný. Měl černé vlasy, konečky se mu trochu kroutily. A ten kontrast oproti jeho modrým očím... Těžce jsem dýchala. "Omlouvám vaši nepatřičnost pane...." "Damon. Damon Salvatore, slečno." Tak to byl on. Naprosto chápu, proč je jím sestra tak uhranutá.
"Elena Piercová. Moc ráda vás poznávám." Políbil mi ruku, rty tam nechal o chvilinku déle než bylo nutno. "Potěšení je na mé straně." Otočil se na druhého gentlemana po mé levici. "Elijaho, moc rád tě zase vidím. Jak se vede tvému bratrovi? Je to stále takový...." Elijah se zasmál a přikývnul. "Ano. Můj bratr je neměný. Omlouvám se, že hovoříme o tématu o kterém vám není nic známo slečno. Ihned to napravím. Nicklaus Mikaelson je můj bratr. Je o něm známo, že je krutý a nemilosrdný. S Damonem se známe už nějaká ta léta, takže oba jistě víme o čem mluvíme. Ale ovšem... Nicklaus dělá vše pro svou rodinu. Je věrný, loajální. Je to v skrytu duše moc dobrý muž."
Věřila jsem mu každé slovo. "Děkuji za osvětlení situace pane. Věřím, že váš bratr je stejně galantní jako vy. A slyšela jsem pane Damone, že vy máte také bratra. Není liž pravda?" Usmál se a mírně pokývnul. "Ano můj bratr Stefan. Někde by tu měl být. Je velice milý, hodný ale mě se zdá nudný. Pořád takový chytrolín, zabiják zábavy. No však ho poznáte sama."
"Myslím, že ne. Na poznávání se s urozenými pány tu je moje sestra. Já mám být po většinu času někde, kde mě nikdo neuvidí. Otec nemá rád, když rozptyluji muže když mají být s Katharinou. Říkává mi rušící element. Po dlouhou dobu jsem tomu nerozuměla, ale matka mi to osvětlila. Nechtěla bych sestře ničit námluvy."
"Zjevně s ním budu muset souhlasit slečno. Nemyslím to ve zlém smyslu. Jste totiž nádherná žena, pochybuji že od vás muž může uhnout pohledem." Zarděla jsem se a sklopila pohled. "Musím s Damonem souhlasit slečno. Nemusíte si kvůli tomu červenat líčka. Ah... Tady je můj bratr Nicklaus. Nicklausi, toto je slečna Eleanor. Kvůli její sestře je tu tolik lidí." Jeho bratr byl celkem pohledný. Měl ostrou čelist, lehké vousy a zářivé oči. Číšil z něho strach, že jsem měla chuť buď mu padnout ke kolenům, nebo udělat cokoliv bude chtít. Až takový ve mě vzbuzoval respekt. "Eleanor. Moc mě těší, mé jméno je Nicklaus Mikaelson. Děkujeme za pozvání na vaše panství." Och, jeho úsměv byl očarující, jenže strach z něj mi pořád ležel v cestě.
Jak to tak vydím, sestra bude mít z čeho vybírat. "Nemáte zač pane. Jsem ráda, že jste všichni přijeli a doufám, že vám bude potěšením zůstat tu s námi." "To jistě bude. Když mě teď omluvíte, půjdu najít něco k pití. Mé hrdlo je vyschlé." Pokývla jsem na souhlas. "Mohl bych si u vás zamluvit jeden tanec?" Och vážně? Jako u mě? To nebylo běžné. "Jistě. Tedy... myslím že by jste radši tančil s mou sestrou, ale pokud na tom trváte."
"Trvám na tom slečno Eleno." Moje líce zčervenaly ještě mnohem více. "Eleno!" Otočila jsem se. "Ano Alexandro?" Vtrhla mi do náruče a začala mi šeptat do ucha. "Potkala jsem někoho užasného. Je milý, laskavý, naprostý gentleman. Jeho jméno je Stefan, je z Mystic Falls. Je naprosto skvělý a oslnivý, zastavilo se mi srdce když jsem ho spatřila...." Odtáhla se a koukala panu Damonovi do očí. "Och omlouvám se. Nechtěla jsem být nezdvořilá. Já... najdu tě později Eleno. Znovu se moc omlouvám pane." Udělala malé pokrle ale on se jen usmál a pokynul pro její ruku. "Nic se nestalo slečno." Byl tak... užasný. Líbil se mi. Hodně moc. "Děkuji za prominutí mého vyrušení, ale už půjdu. Bavte se prosím."
Popošlápla jsem si a nervozně jsem si mnula ruce. "O čem toto celé bylo, pokud se mohu zeptat?" "Oh jistě... Myslím, že má přítelkyně potkala vašeho bratra. Říkal jste Stefan že? Z Mystic Falls?" Kývnul. "Myslím, že ji dokázal očarovat, a to se velmi často nestává. Alexandra má vysoké požadavky na muže." Zasmál se a postoupil ke mě blíže. "Takový má bratr na ženy efekt. A co vy Eleno? Máte také vysoké požadovky na muže?" Nevěděla jsem co s tou otázkou. Je nezdvořilé se na to ptát, ale to mi tolik navadilo, spíš jako že mě to překvapilo.
"Já myslím že ne, ale pro některé by se mohlo zdát že ano. Až já budu mít takovýhle ples, budu hledat někoho galantního, vtipného, né moc vážného pokud půjde o chování. Srdečného, zdvořilého, ale také někoho s kým nebudu usínat při rozhovoru. Já... často dělám věci, za které se pak stydím, jsem ztrapněná, ale kdybych si měla někoho vybrat, bude to někdo, s kým si trapně připadat nebudu. Vím že je to dětinské, ale je to tak."
Zdálo se, že to vůbec nečekal. "Já si myslím, že to je logické a zároveň trochu dětinské. Líbí se mi jak přemýšlíte slečno. Máte moc zajímavou mysl." "Hmmm. Děkuji." Náhle se rozezněli fanfáry a hudba utichla. Sestra kráčela dolů po schodech. Překrásná, tak jako vždy. Okouzlující jako každý večer. Dokonalá každým coulem.


Dodatek: Tak doufám, že se vám to líbilo. Tady máte první díl a pokusím se přidat další ještě dnes :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kdo je lepší? Delena nebo Stelena ?

Delena 97.1% (496)
Stelena 2.9% (15)

Komentáře

1 martina martina | 15. října 2014 v 19:15 | Reagovat

Super. Mam rada povidky ze stare doby. Diky a moc se tesim na dalsi dil.

2 Katy Katy | 15. října 2014 v 19:44 | Reagovat

zacina to zajimave :) bude zitra dalsi dil?  :D

3 Monika Monika | 15. října 2014 v 19:44 | Reagovat

Velmi sa mi táto mpoviedka páči kedy napíšeš dalsí diel ? :)

4 Mishel Mishel | 15. října 2014 v 19:54 | Reagovat

Naprosto dokonaly :)

5 mona mona | 15. října 2014 v 20:06 | Reagovat

super stará dobo vítej zase mezi námi :D...už tam zase lítají jiskry :D :D

6 Kamun Kamun | 15. října 2014 v 20:14 | Reagovat

Krásný začátek povídky :)

7 Janča Janča | 15. října 2014 v 20:15 | Reagovat

Je to úžasný! Povídky z minulosti mám ráda a mezi Damonem a Elenou to zase jiskří... Nemám si na co stěžovat! :D A Elena podle mě nemusí mít starost. Pokud je Katherine dokonalá, není to žádná výhra, jelikož dokonalost dokáže být dost nudná... :-D

8 Tereza Tereza | 15. října 2014 v 20:26 | Reagovat

Pěkně ať to mezi Elenou a Damonem jiskří, ale mám takové tušení, že Kath se to líbit nebude :)

9 Enda Enda | 15. října 2014 v 22:01 | Reagovat

:-)

10 Ell Ell | 15. října 2014 v 23:35 | Reagovat

Nádhera! :)

11 vida vida | 16. října 2014 v 7:49 | Reagovat

určitě se jí to líbit nebude,a le ja doufam, že Kat ulovek bude Stefan :D :D :D...Klaus dycky vzbuzuje strach :D :D

12 Ell Ell | 16. října 2014 v 17:27 | Reagovat

Dokonalý!! :)

13 niki69tvd niki69tvd | 17. října 2014 v 9:38 | Reagovat

Tak to zacina uzasne!! pis dal, moc se mi to libi:))

14 Nika Nika | 18. října 2014 v 19:59 | Reagovat

supr :D

15 Dominique Dominique | E-mail | Web | 1. listopadu 2014 v 11:06 | Reagovat

Moc krásný začátek ! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama