Halloweenské překvapení

31. října 2013 v 19:56 | LinDee |  Jednorázovky


Seděla jsem v Grillu a s Caroline jsme probýraly detaily k Halloweenské párty, která se odehrávala zítra večer. Pořád se jí něco nezdálo a vše předělávala. Jednou byly moc silné světla, jindy zase málo tanenčího prostoru, nebo moc málo míst k sezení... Kdybych to dělala já, měla bych to hotové a tolik bych se tím netrápila.
"Caroline! Klid! Bude to ta nejlepší párty co kdy byla. Tak si sedni a spíš mi řekni jaký máš kostým." Náhle se viděšila a tvrdě sedla na židly. "Co je? Neříkej že žádný nemáš?" Zhrozila jsem se a posunula k ní jednu ze sklenic. "Ne, v tom je problém. Mám jich až moc a nemůžu si vybrat. Sexy číšnice. Sexy Pirátka. Sexy dáblice..." Zasmála jsem se a lokla si místo ní já.
"Předpokládám že všechno je sexy, takže to může bejt v celku jedno." "Předpokládáš psrávně. Viděla jsi někdy mě abych nevypadala sexy? To ani náhodou." Smála se se mnou a taky do sebe vhodila jednu skleničku. "A co máš ty?" Zeptala se mě a já jen pokrčila rameny. "Zatím nevím." Vykulila na mě své modré oči div jí nevypadly z důlků. "Eleno. Jsi třista let stará upírka a i když jsi pořád nezadaná, nemáš čas si zajít na nákupy?!" Divila se a samotnou mě rozesmála.
Ten koho jsem milovala celé ty roky odjel. Prý bojovat za to, co je právem jeho, bojovat za rodinu. Za svého bratra. Nikdy se neměli moc v lásce, tak proč mě tu nechával, uplně samotnou. Tedy když nepočítám organizátorku celého světa a čarodějku ve výslužbě- Bonnie. Když Bonnie umírala, Kol do ní dotlačil svou krev a tak se z ní stala naše partacka na celý život.
Když mě ale opustil, nevěděla jsem co mám dělat. Chtěla jsem jít za ním, ale něco mi říkalo at to nedělam. Chtěla jsem mu zavolat, ale nemohla jsem. Pořád jsem se snažila zapomenout, ale každý kratičký spánek mi vrátil jeho podobbu, chování... vše co jsem k němu kdy cítila. Nenávist, strach, něhu a lásku. Už je to sto let co odešel a já si nejsem schopná najít někoho jiného. Každý Halloween trávím vysáváním opilých studentů a kontrolování Carolininy vrásky mezi obočím, aby nahodou z celého stresu nevybouchla.
"Tak jeden kostým bych měla, ale je ještě z minula." Zamyslela jsem se a ona si odfrkla. "Tak to ani náhodou. Já ti muž jeden pujčit. Možná ti bude trochu těsnější na prsa, ale aspon konečně někoho sbalíš." Mrkla po mě a já se zasmála. "Já už nikoho nechci Car." "No tak Eleno! Nemůžeš kvuli někomu kdo tě opustil, ze sebe udělat jeptišku a zavřít se do kláštera. Ty nejsi věrná Bohu, natož aby jsi se za něj provdala! Musíš se bavit holka. Nic ti zpátky nevrátí tvého..." "Mlč. Neříkej jeho jméno." Řekla jsem trochu agresivně, ale mezitím si uvědomovala její slova. Měla pravdu. Musím se už trochu bavit a to teda zítra budu!
"A žádnej tvůj kostým nechci. Pokud ty v tom vypadáš sexy, já bych vypadala jako devka. A neboj vzpoměla jsem si na jeden kostým který mě vcelku dobře vystihuje." Zasmála jsem se a kopla do sebe další sklenku. "Jen at to neni upír. Jen at to neni upír!" Držela palce a koukala do stropu. Jemně jsem do ní strčila a neubránila se návalu smíchu.
"Dokončíš to zítra, měla bysjít spát." Navrhla jsem jí, rozloučili jsme se a já utíkala domu, najít ten zatracený kostým. Vůbec jsem se na zítřek netěšila. Bude tam spousta lidí pobýhajících v kostýmu za upíra a mě se otevřou staré rány. To vážně nepotřebuju. Zatracený Halloween! Nesnášim všechny co si to užívají, proč by měli být štastní oni když já ne? Jsem tak sobecká!
Zavrčela jsem a vyštrachala kostým. Chtěla jsem si ho vzít předminulý rok, ale nakonec jsem se rozmyslela a navštívila bar. Nepotřebovala jsem žádnou masku, byla jsem celá od krve, která mi stékala po bradě, krku až k výstřihu. No, řekněme, že jsem měla blbej den. Zkusila jsem si kostým a perfektně mi padl. Super, ted jen vymyslet líčení. No, o to se postarám zítra, ted si jdu dát sprchu. Nebo spíš šíleně dlouhou vanu abych si protřídila myšlenky a připravyla se na ten zítřejší večer.
Po vaně jsem si lehla do postele a zabraly mě mé vlastní myšlenky. Co když se mu něco stalo. Tolik jsem se o něj bála, mohlo se mu něco stát. Né, to by mi určitě dali vědět. Nebo se mnou prostě už nechce dál výdat. Sto let mě nechal jen tak tvrdnout v Mystic Falls a doufat že se sem vrátí... Ale já už víc čekat nebudu! Už ne.

Stála jsem před zrcadlem a dodělávala poslední upravy na mém make-upu. Měla jsem černé kouřové stíny a černou rtěnku. Vlasy jsem si nechala volně a jen do nich pricvakla pár bílých pramenů. Nebrala jsem si kabeklu, takže jsem si telefon dala do vysokých bot a klíče od baráku jsem hodila pod kámen u silnice. Už byla tma a ulici osvětlovaly jen lampiony a tlumená světla z dýní. U pár domů se svítilo na verandě a celá ta strašidelná výzdoba vypadala tak, jako by vyloupily papírnictví a nevkusně poskládaly kousky vedle sebe.
Černý netopir poletoval pověšený na stěně, a dýně byly na schodech a taky na stolku. Všechno to vypadalo tak stejně, ale aspon tam nějakou ozdobu měly. Všechny domy zářily, jen ten můj byl pořád stejně tmavý. Žádná blbá dýně, žádný plastový nebo voskový figurky. Prostě normální dům s normální verandou.
"Ahoj Eleno. Zase žádná výzdoba? To je ale škoda." Usmála se na mě smutně paní Parksová a dál se věnovala rozdávání sladkostí dětem. Fanj, takže lidem to přijde nenormální. No, někdo hold nemusí mít rád žádné serepetičky a debilní svátky!
Jak můžu slavit když mi chybí ten, kohoke štěstí potřebuju? Na to mi zatím nikdo odpověd nedal. "Koledu nebo život!" Slyšela jsem za celou cestu asi milionkrát. Děti pobíhaly od domu k domu a s usměvem dostávaly bonbony od sousedů. Viděla jsem nesčetně duchů, princezen, kovbojů a snažila jsem se nevnímat miliardu upírů. Kdyby tak věděli jak upír vážně vypadá. Rozhodně ne jako hrabě drákula po špatně provedené plastyce nosu.
Mířila jsem rovnou k baru a už sto metrů od nej jsem slyšela dunet hudbu. Jasně, Carolinin styl. Přímo milovala Icona Pop. Musela jsem se nad tím zasmát a popobehla si, abych jí konečně vyděla, jak to rozjíždí na svůj oblíbený singl- Girlfriend. Když jsem přišla, párty už jela v plném proudu. Každý pil a tancoval, nikdo se nenudil. Šla jsem rovnou ke stolu s alkoholem a od barmana si nechala nalýt skotskou. Když jsem jich pár vypila, Car mě táhla na menší podium. "Fajn, fajn, ale jen jednu písen!" Řekla jsem jí a díky své přísaze, že se dnes budu bavit, jsem se opravdu pustila do tance.
Skákali jsme, pily, táhly do tance spoustu dalších lidí a vážně jsem se snažila bavit. Myslím že jsem to hrála celkem přesvědčivě, ale tak moc se mi chtělo domu, neměla jsem to srdce se jí vypařit a nechat jí v tom samotnou. Náhle se zapnulo na ploužák a já hned mířila k židlým. Vážně mi k mé depresivní náladě chybělo už jen tohle. "Zatančíš si?" Zeptal se jeden celkem milej kluk s hnědýma vlasama. "Ne promin. Na tohle netančím." Omluvila jsem se a dál se věnovala svému pití.
"Ale mě tanec snad neodmítneš, ne?" Zvedla jsem pohled a mé srdce jakoby se vypařilo. Natáhnul ke mě ruku, ale já byla jako přikovaná. Vzal mou ruku a vytáhnul mě k sobě. Prkeně jsem došla na parket a po jeho prvním doteku na mém pasu, jsem dostala husí kůži a celá jsem se zadýchala.
"Co tu děláš?" Vyklepala jsem ze sebe a on se jen usmál a přitisknul si mě blíž. "Přišel jsem naHalloweenskou párty." Řekl ledabile a dál vnímal jen mou přitomnost. "A za co jdeš?" Pozvednul ramena a nepřestával mě hypnotizovat pohledem. "Upír?" "Upír? Vážně? Nevymyslel jsi něco jinýho? Tohle je klišé." Zakroutila jsem hlavou, ale on se zastavil a pozvedl mi obličej. "Samozřejmě že tu jsem kvuli tobě. Tolik jsi mi chyběla." Zašeptal toužebně, kdežto mě se už podlomily nohy a s pláčem jsem mu odpověděla. "Říkáš holce, která na tebe se zlomeným srdcem čekala sto let." Vykroutila jsem se mu z náručí a utekla.
Proč je tady? Proč ted? Nechtěla jsem před ním utéct, ale nevěděla jsem co mám dělat. Tolik mě boolelo srdce, tolik mě pálil každý jeho dotek a jeho vůně mi rozleptávala plíce. Zastavila jsem se uprostřed parku a nechala volný pád mým slzám. Nikdy se neměl vracet. Ne po tom jak dlouho tu nebyl... Náhle jsem cítila mírný vánek a cítila jeho dlan na mém rameni. "Elijaho." Šeptla jsem a otočila jsem se na něj.
"Proč ted? Po takové době?" Setřel mi slzy ale do jeho očí se vkrádaly také. "Je mi to líto lásko. Všechno ti to vysvětlím. Jen ti potřebuju nejdřív říct jedu věc." Sehnul se ke mě a plíbil mě na líčko. "Tolik tě miluju. Myslel jsem na tebe kdy jen jsem mohl. Toužil jsem tě aspon jednou spatřit." Zašeptal těsně mého ucha a jáse jen tak tak držela, abych ho nezačala líbat. Odtáhnul se a znovu mi setřel nové slzy.
"Byl bych tu dřív. Řekněme že asi o devadesát devět let a osm měsíců dříve, jenže se nějakou náhodou Marcel dostal k těm dýkám a já..." Nenechala jsem ho domluvit, jelikož mě touha po něm hnala do veškerých svých mezí. Přitáhla jsem si ho za límeček k obličeji a hladově zaůtočila na jeho rty. Cítil je znovu bylo jako kouzlo. Líbali jsme se tak dlouho a intenzivně, jak jen to šlo. V ustech jsem cítila chut naších slz ale neskonale dobrou chu tjeho sladkých rtů. Odtáhla jsem se od něj a ohned mu jednu vlepila.
"Ta byla za těch sto let." Hned jsem mu vlepila další. "A ta za to, že si na sebe nedal pozor." Usmál se a znovu mě políbil. "A tahle za to že jsi počkala." Zas mě políbil. "A tahle za to že jsi na sebe dávala pozor." Polibky se staly naléhavějšími. "A tahle protože jsi užasná.... A tahle protože tě miluju a tahle..." Nenechala jsem ho domluvit, nehleděla na to že jsem v parku, nebo že tudy může kdokoliv jít. Prostě jem ho povalila do trávy a přivlastnila si jeho tělo naplno. "Moc mluvíš lásko." Zasmála jsem se a nechala ze sebe strhnout ten pitomej kostým...
Elenin Kostým :)

Dodatek: Doufám že se vám povídka líbila. A snad to i ohodnotíte v kometářích. Všem vám přeji hezký Halloween a děkuju že to čtete LinDee :*
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 terulka terulka | 31. října 2013 v 20:13 | Reagovat

Nádherný!:) Povedlo se ti to!:D :-)

2 VeVe VeVe | 31. října 2013 v 20:24 | Reagovat

krása!! :)

3 EllD EllD | 31. října 2013 v 20:27 | Reagovat

S Damonem by to bylo lepší ale super :))

4 Krystý Krystý | Web | 31. října 2013 v 20:28 | Reagovat

Krása.Nechtěla bys ses spřátelit?

5 katty katty | 31. října 2013 v 21:11 | Reagovat

Ten kostým co jsi pro El vybrala byl skvělej :3

6 bara bara | 31. října 2013 v 21:11 | Reagovat

:-)  :-)  :-)  :-)  :-)

7 LinDee LinDee | Web | 31. října 2013 v 21:33 | Reagovat

Děkuju všem :)
A Krystý- Moc ráda :)

8 winx club winx club | 11. října 2015 v 17:41 | Reagovat

super :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama