Vyprávění

3. července 2013 v 18:43 | LinDee |  Setkání - Dokončeno
VYPRÁVĚNÍ
Pohledu Damona :
"Ty jsi byl na Titaniku?" Zeptala se mě nevěřícně. "To kvůli mně Jack poznal Rose. Byl to dobrej chlap." Na to otevřela pusu ještě víc. "Ty jsi znal Jacka a Rose?" "Jo. Neboj, všechno ti povím." Měl jsem z toho takový neutrální pocit. Chtěl jsem, aby o mě věděla co nejvíc, ale bylo to citlivé téma. Byl to můj přítel a já mu nestihnul pomoct. "Byl jsem v jedné hospodě, těsně před tím, než měl Titanik odplouvat. Seděl tam Jack a ten jeho kámoš a hrály tam s někým karty. Něco na něm bylo výjmečnýho a tak jsem mu trochu pomohl. Dřív existovali takové znaky rukama, které znamenaly, že můžeš hrát dál, protože vyhraješ, nebo naopak. On si nebyl jistý, zato já věděl, že to mají v kapse. Tak jsem mu ukázal, ať hraje dál. A vyhrály. Mezi tím byly lístky na palubu. Než utekly mi stačil poděkovat a dal mi do kapsy část výhry. To mě naprosto překvapilo. Dopil jsem whisky a běžel jsem na palubu.
Všechno bylo tak krásné. Ebenové dřevo ze vnitřku lodi a to nejdražší zlato, kolem okýnek. Ach. Ve vnitř to bylo ještě krásnější. Perské koberce, ten nejdražší porcelán, stříbrné příbory, křišťálové vázy. Nemohla by ses vynadívat." Musel jsem vidět její reakci. Byla okouzlená a zářili jí oči. Úplně jsem viděl, jak se to snaží představit. "Takhle aspoň vypadala první třída. Stál jsem v obleku u schodiště a najednou jsem zahlédnul Rose. Stála na přídi lodi a nechala aby jí vítr pročesával vlasy. Měla fialové šaty a přes ně lehký šedý svetr.V tom větru vypadala kouzelně. Na tamní dívky, byla až moc krásná a ve tváři se jí odráželo světlo od jejího náhrdelníku. A najednou jsem si všimnul jak zbožně na ní Jack kouká. Stál u okna a nemohl se na ní vynadívat. Přišel jsem za ním a položil mu ruku na rameno. Trochu s sebou trhnul a pak se usmál. "Děkuju vám. Bylo to od vás milé. Kdybych pro vás mohl něco udělat, stačí říct." Pořád mě udivoval. Na to, že byl z chudé rodiny byl tak rozdavačný a nesobecký. Řekl jsem mu, ať mi tyká a ať jde za tou ženou, která se mu tak líbí. Nechtělo se mu. Bál se, že by s ním nemluvila. Ale neviděl,jak se na něj dívá, moc se jí líbil. Tak jsem mu trochu pomohl. Ovlivnil jsem ho, ať za ní jde a představí se jí. Pak už to zvládal sám. Smály se spolu a já se nemohl vynadívat na to, jak jsou šťastný.
" Elena se pořád na mě tak zasněně dívala a usměv jí ztvrdnul na rtech. "Jak to bylo dál?" Nemohl jsem jí odepřít pokračování. "Moc by se ti tam líbilo. Moře bylo průzračné a vlny se odrážely od boku lodi. Po nějaké době, co jsme se s Jackem bavili jsem mu o sobě řekl pravdu. V té době to bylo žhavé téma, takže mi věřil. Vůbec nic neměl proti a možná mi začal důvěřovat ještě víc. Zeptal jsem se ho, jestli by chtěl být jako já, ale on odmítl. Nemohl by žít navěky bez Rose. Rozhodl jsem se mu pomoct. Obstaral jsem mu kvalitní oblek a ovlivnil pár lidí, aby se začlenil do stejné společnosti jako byla Rose a já. Rose byla z jeho přítomnosti nadšená, ale musela to zakrývat před svou matkou a snoubencem. Ale já znám ženy tak dlouho, že jsem si nemohl nevšimnout, jak po něm hází kradmé pohledy a červená se, když se jejich pohledy setkají. Rose se o mě také dozvěděla, nikomu nic neřekla, ale byla ostražitá. Byla to velice chytrá dáma." Vzpomínky se mi tak rychle vracely a já si připadal jako v té době. "Nosila na krku sporýš a nikdy se mnou nebyla sama. Postupem času jsem jí ale přirostl k srdci.
Každý den, jsem jim pomáhal se skrývat a ovlivňoval lidi, aby nechodili tam, kde byli oni. Jo, jednou jsem jim uvolnil celou horní palubu a tam si spolu stouply na zábradlí, však to znáš z filmu. V tu chvíli byl vážně král světa a hlavně Rosina srdce. Ona se do něj zamilovala." Elena vypadala tak potěšeně. Když se na ní tak podívám, Rose je oproti ní jen lístek v hromadě růží. "A dál? Jak to bylo ten večer, když se loď potápěla?"
Na to jsem vážně myslet nechtěl. Byla to nejhorší noc v mim životě. Ztratil jsem přítele a nestihnul jsem pomoct tolika lidem. Ty děti…" Bylo to příšerné. Jack byl v tu dobu připoutaný dole v kajutě, to víš z filmu, ale to co se dělo na palubě ani film nemohli vystihnout. Všema otřásala panika a každý pobíhal a hledal své příbuzné. Pomáhal jsem dětem dostat se do záchranných člunů. A vidět je jak se loučí se svými otci bylo příšerné. Snažil jsem se pomoct jak jen to šlo a ovlivňoval každého koho jsem mohl, jen aby se děti přestali bát a matky se zachránili a dokázaly opustit své muže. Byl jsem na pokraji vyčerpání, ale pak jsem se dozvěděl o těch lidech co jsou zamčený dole ve svých třídách a musel jsem jim pomoct. Několikrát jsem tam byl za Jackem a bylo tam spousta dětí. Musel jsem je dostat pryč. Zničil jsem mříže a nechal je běžet nahoru. Zničil jsem všechny mříže a pak jsem běžel k té kajutě, kde bydlel ten nemocný muž se svou dcerou. On byl už na pokraji smrti a dcera bez něho nechtěla odejít. Bylo jí asi pět a měla už jen jeho. Ten muž mě poprosil, abych jí odnesl na horu a zachránil jí. Tolikrát jí opakoval, že jí miluje a nikdy nepřestane. Byla pro něj všechno na světě a já jí musel zachránit. Jmenovala se Savana. Kouknul jsem se jí do očí a začal ji ovlivňovat. '"Budeš v pořádku. Tatínek tě miluje a ty jeho. Nikdy na to nezapomeneš. V tvé mysli bude pořád zdravý a milující. Teď tě dám do záchranného člunu a ty prožiješ nádherný život" Přikývla, políbila svého otce a nechala, abych ji dal do jednoho z člunů." Elena měla slzy na krajíčku a já na tom byl stejně tak.
"Pak jsem běžel Jackovi na pomoc. Byly dole pod tou ledovou vodou. A já už neměl žádnou sílu. To bylo poprvé, co mi Rose nabídla svou krev, ale já si jí nevzal. Potřebovala jí víc. Jack mi řekl, at se napiju z mrtvých těl. Nechtěl jsem to dělat, ale nebyla jiná možnost. Pomohl jsem jim nahoru a viděl jsem Savanu. Jedna žena jí vyndala ze člunu, kde měla být, aby byla se svou dcerou. Běžel jsem za ní a chytnul do náručí. Poslední člun se spouštěl na hladinu a já poprosil jednu ženu, aby si jí vzala a dala na ní pozor. Byla to slečna Snowová, chtěla dítě, ale byla neplodná, takže jsem zajistil rodinu dvoum lidem. Loď se začala potápět a já se vrátil k Jackovi a Rose. Přemístil jsem nás na zábradlí a pevně je držel. Snažil jsem se pomáhat i ostatním, ale tolik síly jsem neměl. Jack počítal, kdy se mají nadechnout a já mezitím hledal něco, na co bych je dal místo člunu. Pomohl jsem Rose se vynořit a pak i jemu. Našel jsem jen ten kus plovoucího dřeva a vysadili jsme tam Rose. Snažil jsem se tam dostat i Jacka, ale nechtěl. Potopil by ji hloubš do vody. Hledal jsem něco na co ho vysadit, ale nic tam nebylo.
Jedno dítě vypadlo z člunu, byla to Savana. Jack mi řekl ať jí jdu zachránit, že on bude v pořádku, ale věděl jsem, že nebude. Jediné co si přál bylo zachránit Rose a ať to udělám jakkoliv. Nejdřív jsem pomohl Savaně do člunu a přidal jim tam další dítě, které mělo záchranou vestu. Když jsem se vrátil, Jack už tam nebyl a Rose byla úplně zmrzlá. To bylo poprvé a naposledy, kdy jsem brečel. Byl to můj přítel. Moc dobrý přítel a já ho nechal zemřít. Nikdy si to neodpustím." Slzy v mích očích mě zradily a po jedné skáply na mou košili.
"Pak když tam jel ten záchranný člun, zapískal jsem na tu píšťalku a vzali nás na jinou loď. Tam mi poděkovala a dala mi ten náhrdelník. Srdce oceánu. Mám ho do dnes. Často jsem za ní jezdil, když jsme nedostali domů. Nabízel jsem jí věčný život, ale neměla zájem. Byla se mnou ráda a jezdil jsem za ní až do její smrti. Když zemřela odkázala mi jeho obrázky. Ty co maloval na Titaniku. A svůj osobní deník, o tom co se tam všechno dělo. Na zadní straně byla adresa na malou Savanu." Slečna Snowová zemřela a já jsem z ní udělal upírku. Je pro mě jako sestra a čas od času se výdáme." Elena brečela. Slzy jí kanuly pře růžolící se tváře a nepřítomně zírala do zdi. Nebylo třeba něco říkat, stačilo to ticho.
"Děkuju, že jsi mi to všechno řekl" "Nemáš za co. Všichni by si zasloužili vědět jak byl Jack chrabrý a místo sebe zachránil Rose a Savanu."

Dodatek: Doufámže se vám to líbilo. Byla to jen taková okecávačka, ale prostě se mi to tam hodilo. Místo zbytenýakce pár zajímavejch vzpomínek... Napište co si o tom myslíte. Každý komentář moc potěší, takže komentujte děkuju LinDee :))
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Byl jsem tady

KLIK :) 100% (1413)

Komentáře

1 Mishel Mishel | 3. července 2013 v 18:58 | Reagovat

Moc pekny a dojemny :)

2 Clare Clare | 3. července 2013 v 19:36 | Reagovat

Krásnýý :-) přidáš ještě jednu kapitolku nějaké povídky ?? prosím :-)

3 LinDee LinDee | Web | 3. července 2013 v 20:18 | Reagovat

[2]: Jojo :) Dne asi jen jeden díl pravé lasky a mozná i další díl setkání :)

4 terulka terulka | 3. července 2013 v 21:50 | Reagovat

Dokonalost!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama