Pravá láska 10 díl

3. července 2013 v 20:52 | LinDee |  Pravá láska - Pozastaveno
10. PŘEMÝŠLENÍ
Elena seděla v křesle a nemohla se vzpamatovat z toho zvláštního večera. Zavřela oči a snažila si vzpomenout na vše, na co ji Klaus nechal zapomenout. Něco se jí vybavilo. "Proč sebou chceš vzít Caroline?" "Sebastián o ní zatím neví, a když tu nebudeme, tak se o ní ani nedozví. Nebude jí moct ublížit." Pak se do toho zamíchala Rebeka. "Proč jí to vůbec říkáš. Jestli něco bude vědět, jsme v problému my i ona!" Klaus pokýval hlavou. "Promiň, Eleno, ale musím tě nechat zapomenout. Když nic nebudeš vědět, nic se ti nemůže stát. Budete všichni v bezpečí a my se o to postaráme." Konec vzpomínky. Otevřela oči a před ní ležel dopis.

/Pokusíte se o tom říct Klausovi nebo někomu z Původních, tak jste do rána mrtví. Nedělej, hlouposti Eleno, jinak jsem schopný moji nabídku vzít zpátky. Řeknete to někomu a bude vás to mrzet.
S. /

"Jak se to sem dostalo?" Přemýšlela a zároveň šílela hrůzou. Byla hrozně unavená a potřebovala si odpočinout. Damon se pořád nevracel. Chodila pořád dokola a snažila se na něco přijít. "Musíme najít Stefana!" Rozhodla se. Jen nevěděla, kde by ho měli hledat. V tu ránu se otevřely dveře. Elena nadskočila. Byl to jen Damon. "Díky bohu, Damone!" Vrhla se mu kolem krku a nechala se utěšovat. Hladil jí po zádech a cítil, jak se celá třese. "Jsi v pořádku Princezno?" Nic neříkala pouze kývla a nepouštěla se ho. Sedl si s ní na gauč a hladil jí po vlasech. "Přišel nám dopis." Ukázala na stůl na bílí kus papíru. Damon si to přečetl a kouknul na Elenu. "Jakou nabídku? O čem to mluví?" "Když se mu podaří to, o co se snažil, bude mi muset vzít vzpomínky na tebe. Ale… řekl, že to udělá tak, abych když tě uvidím, se do tebe zase zamilovala. Nakonec budem muset skončit spolu. I kdyby se mě od tebe snažil někdo držet, stejně se jednou potkáme a pak už nás od sebe nedostanou." "A jaký je v tom háček?" Nechtěla mu říkat, že protrpí každý den, kdy bude bez něj. "Nic… žádný není." Samozřejmě že poznal, že lže a nenechal to jen tak. Podíval se jí z příma do očí a pozvednul jí bradu. "Jaký je v tom háček Eleno?" "Do dne, kdy tě znovu uvidím, pro mě bude každý den příšerný. Bude mi někdo chybět, ale nebudu tušit kdo a proč. To mě bude ubíjet, ale nakonec tě uvidím a stejně budeme pořád spolu, takže tě uvidím hned! Ale, nebudu tě poznávat. Vzpomínky se mi nevrátí, ale budu tě milovat stejně jako teď." Snažila se ho uklidnit, ale to se jí nepodařilo. "Tak to není jenom jeden háček. Musíme na něco přijít." "Musíme najít Stefana. Muže nám říct, co Sebastian chystá." Přikývnul a přitisknul si jí blíž. "Já už o tebe nepřijdu." "Ne nikdy o mě nepřijdeš. Vždycky budu tvoje." Políbila ho a pak se opřela o jeho rameno. Pomalu na něm usínala. Vzal jí do náruče a odnesl do jejich pokoje. Byl taky unavený a tak netrvalo dlouho a usnul vedle ní.
U Caroline a Klause
"To máte tyhle paláce v každém městě?" Zeptala se se smíchem Caroline. "Když žiješ tisíce let, tak získáš spoustu nemovitostí." Přikývnul Klaus a vzal jí její tašku. Poděkovala mu a nechala se uvést do domu. Šli dlouhou chodbou, kde vyseli samé obrazy. A pak to Caroline došlo. "To jsi maloval ty?" Jen přikývnul a nechal se unášet jejím pohledem. "Jsou nádherné!" "Jsi krásnější." Odvětil jí a otevřel dveře napravo. "To bude tvůj pokoj. Kdyby si něco potřebovala, můj pokoj je na konci chodby. Vybal si a přijď za mnou dolů." Pokoj byl obrovský. Měla tam postel s nebesy a veliké francouzské okno. Šatní skříň byla velká asi jako pět těch co má Car doma. Byla jako ve snu. Popošla k posteli a lehce pohladila povlečení. Pak za sebou zaslechla kroky. "Mohu dál Caroline?" Byl to Eliah. "Jistě. Pojď dál." Pokynula mu a posadila se na postel. Eliah zavřel dveře a sednul si vedle ní. "Víš, můj bratr k tobě chová hluboké city. Nejsem jediný, kdo to vidí. To Rebeku tak štve. Nemá přátele ani lásku a vidí to tak, jako by si jí brala i bratra. Já vím, že to tak není, ale ona je zaslepená. A vím, že se snažíš své city skrýt, ale nedělej to. On si lásku vážně zaslouží, moc se kvůli tobě změnil." "Já vím Eliahu a vím, že k němu něco cítím, jen si musím ujasnit co to vlastně je. Nechci o něj přijít a zároveň se bojím si ho pustit blíž k tělu." "Chápu tě, ublížil vám, ale to nemění nic na tom, co k tobě cítí." Kývla mu a snažila se nad tím přemýšlet. "Děkuju Eliahu. Za všechno." Pohladil jí po vlasech jako malou sestřičku a odvětil, že nemá zač a odešel z pokoje.

Car si rychle vybalila a převlékla se. Běžela zpět dolů do haly a tam se zastavila. Trochu se zaposlouchala a slyšela Klause a Rebeku, jak se hádají. "Proč si jí s sebou vzal?" "Protože je tu v bezpečí a protože jsem chtěl!" "Musíme najít tu pošahanou čarodějku a zjistit o něm víc! A jak to chceš udělat s Caroline za zadkem?!" "Nech to na mě Beko! Ty a Eliah se o sebe dokážete postarat sami, takže nemusím být u všeho. A přestaň se k Caroline chovat, tak jak se chováš!" "To je jako by si řekl Zemi přestaň se otáčet! Takže nikdy Niku!" Otočila se na podpatku a odcházela z místnosti. Na to Car vešla dovnitř a chtěla vědět, o co tam šlo. "Ahoj. Nechceš se projít?" Navrhnul Klaus a ona to s radostí přijala. Vyšli na zahradu a rozhlédli se po celém panství. Uprostřed všeho stála fontána, která upoutala její pozornost. "To je nádhera. Ten sochař musel být úžasný! Ty záhyby." Byla naprosto okouzlená. Socha ve fontáně znázorňovala plačící ženu, co klečí na kolenech a z ramena jí padá ramínko os šatů. "Zajímáš se o sochařství?" Zeptal se s údivem Klaus. "Né, jen je to dokonalé. Hrozně se mi to tu líbí, všecko." Koukla se mu o očí a trochu zčervenala. "Všichni" Dodala nakonec a otočila pohled směrem k lavičce hned vedle starého dubu. Chvíli tam strávily a moc se bavily. Klaus dokázal být velice milý a vtipný. Když bylo už pozdě, dovedl jí do kuchyně a nalili si číše krve. Když se nasytili, odvedl jí do pokoje. "Dobrou noc Caroline, ať se ti zdá něco pěkného." Chtěl už jít, ale Caroline ho otočila zpět a dala mu pusu na tvář. Na víc se zatím neodhodlala. "Dobrou noc Klausi." Zamrkala a šla do postele. Nemohla přestat přemýšlet o čem se to tam hádali. Koho tu mají najít a PROČ? Proč jí to Klaus neřekl a před kým je v bezpečí? Je tolik otázek a pramálo odpovědí. Musí to z něj dostat a neví jak. Uvidíme co nám přinese zítřek.

Dodatek: Tato kapitola je v podstatě o ničem, ale v každý kapitole nemůže být tolik akce :D Ale myslím že tajemství je tam celkem dost, tak uvidíme jak to budme odhalovat. Doufám, že se vám povídka líbí :) LinDee (Dyštak napište kritiku, at vím co mám zlepšít)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byl jsem tady

KLIK :) 100% (1413)

Komentáře

1 terulka terulka | 3. července 2013 v 21:50 | Reagovat

Skvělý, Bude dneska ještě něco? :-D

2 Mishel Mishel | 3. července 2013 v 22:37 | Reagovat

Naprosto skvely :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama